Blaser B2 Riflekikkert 1-6×24 IC
22199,00 kr
Ikke på lager, men kan restbestilles
Blaser B2 1-6×24 IC er ypperlig for jakt på bevegelige mål men også på snikjakt. Hvis man bruker kikkertsikte på lav forstørrelse er det gunstig å ha begge øyne oppe for å få best mulig oversikt over situasjonen. Ideell for bruk på villsvin men også meget bra på hjort og elg.
Blaser B2-kikkertene er designet fra grunnen av for bruk med tilbehør. Hver modell har gått gjennom de samme skuddmotstandstestene som er vanlig for testing av premium kikkertsikter uten vedlegg – og bestått med glans.
Med en total lengde som er opptil fire centimeter kortere enn sammenlignbare kikkerter, er Blaser B2 kikkertsiktene ekstremt kompakte. Ved jakt sikrer denne korte utformingen at festet kan betjenes komfortabelt når det er i posisjon og at tyngdepunktet til våpenet ikke forskyves unødvendig fremover. Samtidig kompenserer den mekaniske robustheten for den ekstra belastningen på kikkerten ved skyting med festet.
I kombinasjon med de lettmonterte, absolutt repeterbare festene og den tilhørende festeoptikken, blir Blaser B2 kikkertene ekte nattjaktspesialister.
Forstørrelse 1-6x
Effektiv objektiv linsediameter 9,8 – 24 mm
Utgangspupill 9,8 – 4 mm
Øyeavstand 90 mm
Diopter justering -3 / +2 dpt
Synsfelt på 100 meter 40 – 6,7 m
Nitrogenfylt Ja
Vanntett Ja
Høyde / vindstyrke på 100 m ±150 / ±150 cm
Justering pr klikk 1 cm / 100 meter
Paralaxe justering 100m fast
Okular med ytre diameter 46 mm
Total lengde 273 mm
Vekt uten / med skinne 590 / 615 gram